ההיסטוריה של המועדון

בית"ר טוברוק נתניה, הוא מועדון כדורגל המפעיל מחלקת נוער ענפה במיוחד שתפקידה הוא לשווק שחקנים לקבוצות ליגת העל ולאירופה. למועדון הכדורגל של בית"ר טוברוק ישנן 17 קבוצות בגילאי ילדים, נערים ונוער שמשחקות בליגות השונות. קבוצת הדגל של המועדון היא קבוצת הנוער שמשחקת בליגת העל וזאת בשל העובדה שקבוצת הבוגרים של המועדון משחקת בליגה ג' שרון.

 

היסטוריה

מועדון כדורגל בית"ר טוברוק הוקם ב-1993 בשם  "בית"ר נס טוברוק" על ידי איש העסקים אריק איזיקוביץ' ושחקן העבר האגדי עודד מכנס לאחר התפרקותה של קבוצת בית"ר נתניה. הצמד איזיקוביץ' את מכנס החלו בבניית מחלקת הנוער של טוברוק כמועדון מתחרה למכבי נתניה ששלטה ביד רמה בעיר נתניה באותה תקופה.

בשנת 1995 התאחדה מחלקת הנוער של טוברוק עם זו של מכבי נתניה אך השידוך לא החזיק מעמד זמן רב ולאחר שנתיים הצדדים נפרדו כאשר טוברוק זכתה בשחקנים הכישרוניים יותר ולעומתה מחלקת הנוער של מכבי קרסה.

אחד המהלכים היותר גדולים בתולדות בית"ר טוברוק קרה בשנת 2000: מאמן ‏‏נבחרת ישראל בכדורגל שלמה שרף,  שסיים את תפקידו בהתאחדות לכדורגל, חבר ליו"ר המועדון איזיקוביץ' והצטרף לתפקיד מנהל העל של המועדון.

שרף תרם מניסיונו המקצועי , השיווקי וכן מקשריו וכך סייע במכירתם של בוגרי קבוצת הנוער של המועדון לקבוצות ליגת העל.

אחת העסקאות הגדולות הראשונות שעשתה טוברוק הייתה מכירתו של החלוץ שלומי ארבייטמן לבית"ר ירושלים. החלוץ פרע שטרות ולאחר מכן כבר נמכר למכבי חיפה ומשם לאירופה.

במרוצת השנים הוציאה טוברוק לליגת העל ולאירופה לא פחות מ-50 שחקנים וזאת מבלי שישחקו בקבוצה בוגרת. המועדון ידוע בקשריו הטובים עם הקבוצות הבכירות בליגת העל ועם חלקן אף מקיים הסכם של העברת שחקנים.

 

חזון המועדון

מועדון הכדורגל בית"ר טוברוק הוא חברה ללא מטרות רווח, השם לו כמטרה טיפוח ילדים ונערים באמצעות חינוך לספורט ומקצוענות בכדורגל. המועדון פועל למען קידם בני נוער בתחום הכדורגל לצד חיזוקם בלימודים, לימוד משמעת והקניית ערכים. המועדון פועל ברחבי הארץ, במסגרתו משתתפים באימונים מקצועיים כ- 3000 ילדים ובני נוער מדי שנה.

במועדון פעילים ילדים, נערים ונוער מגיל 4 עד 19, ממגזרים שונים: דתיים וחילוניים; עולים חדשים וותיקים; יהודים וערבים. מבין הילדים והנערים המשתתפים בפעילויות המועדון, כ- 550 רשומים במסגרת ההתאחדות לכדורגל ומשחקים במשחקי הליגות השונות. כ- 50 שחקנים מדי שנה מאותרים מבין האלפים כמובחרים ביותר, וזוכים לליווי מקצועי אישי של שלמה שרף, מנהל העל של המועדון.

המועדון משקיע מאמצים רבים בגילוי כישרונות צעירים ובטיפוחם. הכישרונות הבולטים המאותרים מבין אלפי הילדים הפעילים בקבוצות המועדון ברחבי הארץ זוכים לאימוני העשרה, על פי תפיסת פיתוח השחקן המתקדמת של המועדון

.

הפעילות במועדון מושתתת על שלושה יסודות מרכזיים:

אימוני כדורגל: את האימונים מעבירים מאמני כדורגל בכירים. האימונים במועדון דורשים משמעת גבוהה ומטפחים מוטיבציה אישית, קבוצתית ועבודת צוות. האימונים בקבוצה מחזקים בשחקנים את הביטחון ואת הדימוי העצמי, ומעודדים את מימוש הפוטנציאל הגלום בהם.
לימודים: המועדון עוקב באופן מתמיד אחר הישגי השחקנים בלימודיהם בבית הספר. המועדון פועל בשיתוף עם הפנימיות אורט ליבוביץ', ויצ"ו הדסים ונווה הדסה, כאשר התנאים להיקלטות בפנימיות הם הצטיינות בכדורגל ושמירה על הישגים גבוהים בלימודים.
חינוך והקניית ערכים: המועדון מחנך את שחקניו למצוינות, סובלנות, שמירה על החוק, זהירות בדרכים ועוד. שאיפת המועדון לחנך את השחקנים לאזרחות טובה.

  • Facebook App Icon
  • Instagram Social Icon

היהלומן אברהמס, נתניה

09-8854426

© 2015 by Tobruk FC